Kinesiotaping - Tejpovanie elastickým tejpom

Masáže » Kinesiotaping - Tejpovanie elastickým tejpom

V čase, keď sa medzi mojimi klientmi zvýšilo percento športovcov, som sa začala zaoberať tejpovanim ako možnosťou zabrániť ďalším zraneniam, spevniť  končatiny po úrazoch,  po preťažení a zrýchliť hojenie edémov ako aj zlepšiť lymfatický tok. Použitím vysokokvalitných tejpov zaručujem spokojnosť zákazníka čo sa týka problému, ale aj komfortu ...

CENNÍK TEJPOVANIA je odvodený od množstva použitého materiálu za každých 10 cm použitého tejpu.

Tejpovanie je v podstate spevňovacia funkčná bandáž, ktorá slúži ako ochranná alebo rehabilitačná pomôcka.  Používa sa pomerne novo aj pri liečbe pohybového aparátu nielen u športovcov, ale aj u bežných ľudí. Kinesiology tape perfektne zafixujú poranené miesto, a pritom ponechajú normálnu hybnosť, a kĺby, či svaly môžu normálne fungovať ďalej. Týmto spôsobom však nie sú fixované len kĺby alebo svaly, ale je aj stimulovaný lymfatický systém, ktorý je veľmi dôležitý.

Som zástancom názoru, že tejpovanie pomaha čo sa týka fyzickej záťaže na problémový aparát, ale môže pôsobiť aj ako placebo a teda stací, že v hlave máme pocit, že sa cítime istejšie, keď máme spevnené napríklad koleno po operácii....čo tiež nevidím ako negatívny faktor. Veľa ľudí sa lieči už len pozitívnou myšlienkou, tak prečo nie pocitom J.