Masáže

 • Kinesiotaping - Tejpovanie elastickým tejpom

  Tejpovanie je v podstate spevňovacia funkčná bandáž, ktorá slúži ako ochranná alebo rehabilitačná pomôcka.  Používa sa pomerne novo aj pri liečbe pohybového aparátu nielen u športovcov, ale aj u bežných ľudí. Kinesiology tape perfektne zafixujú poranené miesto, a pritom ponechajú normálnu hybnosť, a kĺby, či svaly môžu normálne fungovať ďalej. Týmto spôsobom však nie sú fixované len kĺby alebo svaly, ale je aj stimulovaný lymfatický systém, ktorý je veľmi dôležitý.

 • Klasická masáž

  Klasická masáž je vykonávaná množstvom hmatov a má blahodárny vplyv pri prepracovaní, strese, chorobách pohybového aparátu, dlhodobej nehybnosti, vnútorných chorobách, poúrazových a pooperačných stavoch a tiež poruchách lymfatického systému. Ak sa rozhodnete pre túto masáž, je dôležité v prípade, že trpíte vysokým krvným tlakom, alebo inými závažnými ochoreniami upozorniť na to maséra.

 • Thajská masáž nôh

  Reflexnú masáž chodiel už oddávna využívali čínski lekári, ktorí tvrdili, že chodidlo je „druhým mozgom“. Stimuláciou jednotlivých bodov na chodidle sa odovzdáva signál príslušnému orgánu, čím je možné ho pozitívne ovplyvňovať. Priaznivé účinky reflexnej masáže sa obvykle prejavia po dvoch až troch ošetreniach.

 • Bankovanie

  Bankovanie je alternatívna liečiteľská metóda, ktorá využíva spojenie akupunktúrnych dráh s vnútornými orgánmi. Na terapiu sa používajú sklenené banky, ktoré vyzerajú ako guľaté sklenené poháriky. Metóda funguje na systéme vákua. Sklenená banka sa mierne nahreje a priložením na pokožku sa prisaje na priložené miesto. Pôsobením podtlaku dochádza k popraskaniu drobných kapilár s malými krvnými výronmi.

 • Dornova metóda

  Dornova metóda sa v dnešnej dobe stáva najširšie používanou terapiou proti bolestiam chrbta, kĺbov a iných porúch chrbtice. Dokáže liečiť aj ďalšie poruchy spojené so zlým držaním tela ako neplodnosť, psychické problémy atď. Pomocou Dornovej metódy sa dá ošetriť chrbtica, posunuté stavce, kĺby a uviesť ich pod jemným tlakom palca do správnej polohy, bez poškodenia šliach, väzív alebo svalov.